Gaziantep’teki Akülü Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları Yolda Kalmayacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehirde bulunan 14 ayrı noktaya tekerlekli sandalye akü şarj istasyonu kurarak engelliler için gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Merkez’de 7 farklı noktaya kurulacak olan akü şarj istasyonları gündelik hayata katılmak isteyen engelliler için yolda kalma problemini ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Engelli istihdamı konusunda Türkiye’deki öne çıkan şehirlerden biri olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehrin belirli noktalarına kurduğu tekerlekli sandalye akü şarj istasyonları ile desteklenecek gibi gözüküyor. Akülü sandalye kullanan engellilerin en büyük sorunlarından biri olan şarjın uzun süre dayanmaması problemi yüzünden, yolda kalma ya da dışarıda fazla kalamama durumu, bu sayede engellenecek. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibi tarafından hayata geçirilen akü şarj istasyonları projesi bedensel engellilere kolaylık sağlayacak gibi gözüküyor.

Gaziantep Akü Şarj İstasyonları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire başkanı Yusuf Çelebi, şehrin belli noktalarına kurulan akü şarj istasyonları ile akülü tekerlekli sandalye kullanan kişilerin artık şarj bitmesinden dolayı yolda kalmayacaklarını belirtti. Yusuf Çelebi ayrıca, bu projeyi genişleterek çok daha fazla noktada akü şarj istasyonu bulunacağını ve akü şarj istasyonlarının sadece merkez bölgelere değil, Gaziantep’in birçok ilçesine de yayılacağını bildirdi. Fiziksel engelleri sebebiyle akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli bireylerin tekerlekli sandalyelerini şarj istasyonu bulunan alanlarda rahatça şarj ederek, yolda kalma korkusu yaşamadan, günlük yaşantılarına devam edebilmelerini sağlamak için, Gaziantep il merkezinde 7 ve ayrıca 7 ilçesinde de 7 noktaya akü şarj cihazı koyduklarını bildirdi.

Gaziantep’teki Tekerlekli Sandalye Akü Şarj İstasyonları

Gaziantep tekerlekli sandalye sarj yeri

Gaziantep akülü sandalye sarj istasyonları

Gaziantep’te akülü sandalye kullanan engellilerin, akülerini şarj edebilecekleri 14 nokta şöyle;

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası,
Demokrasi Meydanı,
Sanko Park Yanı,
Karataş Vakıfbank Önü,
Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü Önü,
Düztepe Yaşam Hastanesi Karşısı,
Gazikent Annaç Parkı,
Araban Belediye Parkı,
İslahiye Devlet Hastanesi,
Belediye Hizmet Binası
Nizip Osmanlı Parkı
Okan Parkı Nurdağı Büyükşehir Parkı Oğuzeli
Şehitkamil Devlet Hastanesi
Hayvanat Bahçesi
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi

>  Akülü Tekerlekli Sandalye Aküsü

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search