Tekerlekli Sandalyeli LoL Oyuncusu Ellerini Kullanmadan Pentakill Yaptı

Engelli bir oyun yayıncısı League of Legends’ın en zor başarımlarından biri olan pentakill (beşte beş) videosunu internete koydu. Hem de bunu ellerini kullanmadan yapmıştı! (Video iş yerleri için uygun olmayan sözcükler içeriyor)

Videoda, Twitch.tv kullanıcısı Aieron ve takımı başta zorlubir takım savaşına giriyor ve savaş Aieron’un beşte beş yapmasıyla – yani karşı takımın beş oyuncusunu da kısa zamanda arka arka öldürmesiyle – sonlanıyor. Geçen Ekim, Riot Games bir pentakill-beşte beş yapmanın olasılığının yalnızca 1500 oyunda bir gerçekleşebileceğini söylemişti.

Gerçek ismi Keith Knight olan Aieron, Amyoplazi Artrogripozis (Bkz: AMK) –normal bir insandan daha az kas kütlesi ve bunun sonucunda eklemlerinin yıllar içinde sertleşmesi hastalığı– ile doğdu. “Hastalığımdan dolayı kollarımda, bacaklarımda ve ellerimde çok az hareket kabiliyeti var.” diyor Facebook’ta. League of Legends’ı ona özel ayarlarla oynuyor: Fareyi çenesiyle kontrol ediyor, ağzında tuttuğu bir kalemle yazıyor ve dirsekleri ve ayaklarıyla özel tasarlanmış bir joystickin düğmelerine basıyor.

Keith “Aieron” Knight için, League of Legends’ta favori şampiyonu “Kör Keşiş, Lee Sin”, fakat “en iyinin” Lee Sin olmadığını da itiraf ediyor.

>  Tekerlekli Sandalyeliler Yayoi Kusama’nın Infinity Mirrors‘ını Göremeyince

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search