Sih Adamın Tekerlekli Sandalyeli Kadın İçin Yaptıkları İnsanlığa Yeniden İnanmanızı Sağlayacak

Dünya şu anda size negatif ve bölünmüş bir yer olarak gözükebilir. Fakat bir yerlerde gerçekten, çıkıp bize insanlığın ölmediğini hatırlatacak insanlar var. Sih bir adamın (Bkz: Sihizm) Müslüman bir kadına yaptığı iyilik ise bunun bir timsali. Tekerlekli sandalyedeki bir kadına yardım eden adamın fotoğrafı Facebook’ta viral hale gelip, yayıldı.

Bu adam, kadının tekerlekli sandalyesini bir metronun içinde tutarken görüntülenmiş. Fotoğrafın iç ısıtan bir hikâyesi var. Kadın, tekerlekli sandalyesini düzgün bir şekilde konumlandıramamış. Bu yüzden tren her sarsıldığında, sandalyesi bir ileri bir geri gidiyormuş.

Isa Toy Mia Facebook kullanıcısı “Yanı başında oturan Sih, onu fark etti ve sandalyesini döndürüp arkasını duvara yaslamasına yardım etti. Ardından frenlerini sıkıp onu sabitlemeyi denedi fakat çalışmadığını fark etti, bu yüzden yolculuğun sonuna kadar sandalyeyi tutmaya karar verdi.” notu ile bu fotoğrafı paylaştı.

sih adam ve yardım ettiği tekerlekli sandalyeli kadın

Eve dönüş trenimde hayatımda gördüğüm en güzel şeyle karşılaştım. Tekerlekli sandalyedeki Müslüman kadın sandalyesini düzgün yerleştirememişti bu yüzden tren her sarsıldığında sandalyesi bir öne bir arkaya gidip duruyordu.

Yanı başında oturan Sih onu fark etti ve sandalyesini döndürüp arkasını duvara yaslamasına yardım etti. Ardından frenlerini sıkıp onu sabitlemeyi denedi fakat çalışmadığını fark etti, bu yüzden yolculuğun sonuna kadar sandalyeyi tutmaya karar verdi.

Birbirimizin arkasını kolladığımızda dünya güzel bir yer.

“Birbirimizin arkasını kolladığımızda dünya güzel bir yer” diye özetledi. Fotoğraf 5 Mart’tan beri 10 bin defadan fazla paylaşıldı. Adamın düşünceli hareketi bir sürü insanın yüreğine dokunurken “Hepimiz biriz! Farklılıklarımızdan korkmak yerine onları kutlamalıyız” diye de ekliyor başka bir kullanıcı.

İnsanların basit birer hareketi binlerce kilometre öteye ulaşabiliyor. Bu adam ise bunun kanıtı.

>  Mugabe’ye Doğum Günü Hediyesi Olarak Tekerlekli Sandalye Hediye Edildi

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  • Erdi
    7 sene ago Reply

    Iyi olmak icin x dinine y irkina gerek yok. Iyilik hepimizin icerisinde, yeter ki dogmalarla bastirmayalim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search