Sadece Bir Tekerlekli Sandalye Nathan’ın Hayatını Değiştirmeye Yetecek

15 yaşındaki Nathan Large tekerlekli sandalyesi için artık fazla büyüdü ve köpeği Kacey’i gezdirmek ya da ördekleri beslemek gibi yapmaktan zevk aldığı şeyleri yapamıyor.

Yeni bir tekerlekli sandalye ile ailecek bir sürü şey yapma imkânımız olabilirdi.

Newlife Engelli Çocuklar için Yardım Derneği Nathan’a özel manuel bir tekerlekli sandalye alınması ve yaşam kalitesinin arttırılması için bağışçılara çağrı yapıyor.

Yerli tekerlekli sandalye servisleri, Nathan için £620 katkıda bulundu, ki aslında bu teçhizat £2.737.50 tutuyor ve geriye £2,100’den fazla bir miktar kaldı.

Nathan’ın durumu onun sol kolunu ve elini çok az kullanabilmesine sebep oluyor. Sol bacağı çok güçsüz ve sağ bacağından yaklaşık 4.5 santimetre kadar kısa. Nathan ayrıca kısmen görme engelli ve yeterli derecede kontrol edilemeyen epilepsiye sahip.

Nathan dışarıda olmaktan keyif alıyor, Pleasure Sahili’ndeki gezi yoluna yürüyüşe çıkıp tramvayları ve hız trenlerini izlemek hoşuna gidiyor. Ayrıca köpeğimiz Lacey ile oynamayı ve ona tutması için top atmayı da çok seviyor. İsteklerini karşılayabilecek bir sandalye olmadan bu şeyleri tekrar yapamayacak. Hareket uzuvları güçsüz olduğundan dolayı, tekerlekli sandalyesi olmadan dışarı çıkamıyor ve yakında tam anlamıyla ev hapsinde olacak.
-Nathan’ın annesi Claire

Claire Hanım umudunu Newlife’a, İngiltere’de engelli ve ölümcül hastalığa yakalanmış çocuklar için kurulan en yardımsever gücüne bağlamış durumda.

Yeni bir tekerlekli sandalyeyle ailecek birçok aktivite yapabileceğiz, özellikle de yukarıda söylediklerimi.Sadece onlar değil, alışverişe çıkmak, arkadaşlarla buluşmak ya da Nathan’ın okul gezilerine katılması gibi gündelik şeyler için de geçerli.

Tekerlekli sandalyesi olmazsa Nathan çok şey kaçıracak.

Nathan’ın ihtiyaçları için yapılan her yardım Lancashire’da onun gibi 23 çocuğa daha teçhizat sağlanmasına yardım edecek. Bu bölgede Newlife şimdiye kadar 452 çocuğa £540,089 değerinde yardım etmiş bulunmakta.

Newlife 25 yıllık tarihinde en fazla bağışı bugünlerde alıyor.

Kaynak: blackpoolgazette

 

>  Gaziantep'teki Akülü Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları Yolda Kalmayacak

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  • Veyhun
    7 sene ago Reply

    İnsan gerçekten üzülüyor kendimizi çok şanslı hissetmeli ve diğerlerinin derdine ortak olmalıyız.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search