Gangneung Curling Centre 3. PyeongChang 2018 Paralimpik Günü Kutlamalarına Ev Sahipliği Yaptı

2017 Dünya Tekerlekli Sandalye Körling Şampiyonası açılış seremonisi Gangneung Curling Centre’da (Kore Cumhuriyeti’nde) kapalı gişe oynanmıştı. Bu etkinlik yalnızca şampiyonanın açılışı değildi; aynı zamanda altı Paralimpik oyun için uluslararası bir kutlama organizasyonu niteliği de taşıdı.

gangneung curling centre

Binlerce Koreli izleyici, 2018 Kış Paralimpikleri’ne kadar olan bir yıllık geri sayımı başlatmak ve üçüncü Uluslararası Paralimpik Günü’nü kutlamak için turuncu renkle süslenmiş PyeongChang tribünlerini doldurdu. Kore’nin pop müziği olan K-Pop konserinde, ünlü müzik grubu Apink, curlingin geleneksel gaydacılarının yerini nefes kesen bir performansla aldı. Şovda neşeli grubun şarkılarına eşlik edip gülümseyen her yaştan hayran vardı.

2018 Paralimpik Günü Kutlamaları yıldönümü etkinliği, aralarında POCOG Başkanı Hee Beom Lee , WCF başkanı Kate Caithness, Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı’nın ikinci başkan yardımcısı Dong Hun Yu, Gangwon Bölgesi Valisi MoonSoon Choi, IPC yönetim kurulu üyesi Gyeong Won Na, Gangneung şehri başkanı Myeong Hui Choi, KPC Başkanı Myeong Ho Lee ve POCOG onursal elçisi ve 2010 Olimpik şampiyona artistik patinajcısı Yuna Kim’in de içinde bulunduğu erkânları ağırladı. Artistik patinaj alanında iki Olimpik madalya sahibi ve Kore halkının sevgilisi Kim, 2017 Dünya Tekerlekli Sandalye Curling Şampiyonası’nı başlatan isimler oldu.

 dünya tekerlekli sandalye körling şampiyonası

2017 dünya tekerlekli sandalye curling şampiyonası

Etkinlikten sonra, uğultulu kalabalık Dünya Tekerlekli Sandalye Curling Şampiyonası’nın amacı olan oynayarak eğlenmek olan ve Paralimpik’in ruhunu ve tutkusunu yansıtan, etkinliğin ikinci yarısına kalmaya teşvik edildi. Koreliler şampiyonada ilk maçlarını oynadıklarından dolayı, tribünlerde ekstra heyecan uyandırdı.

2018 Kış Paralimpikleri 9-18 Mart 2018’de PyeongChang, Kore Cumhuriyeti’nde altı dalda – alpin kayak, biatlon, kros kayağı, buz kızağı hokeyi, kar kayağı ve tekerlekli sandalye curlingi – oynandı.

Kaynak: Emily Dwyer
>  Hindistan'ın En Hızlı Tekerlekli Sandalye Maratoncusu Shailesh Kumar Tokyo Paralimpik Yarışlarına Katılabilecek mi?

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  • Burcu
    6 sene ago Reply

    Paralimpik oyunlar son yıllara göre oldukça ilgi görmeye başladı. Bence de hala hakettiği yerde değil

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search