İngiltere’deki Havalimanlarında Engelli Kişiler İçin WheelAir Kullanılacak

Önde gelen bir küresel havalimanı yardım hizmetleri sağlayıcısı olan Omniserv, engelli havalimanı yolcularına yardımcı olma konusunda yeni bir ürün sunuyor. Omniserv, şirketin İngiltere’deki havalimanlarında tekerlekli sandalye kullanan yolcuların konforunu iyileştirme çabalarının bir parçası olarak, Edinburg Havalimanı’nda yeni bir tekerlekli sandalye teknolojisi duyurdu ve test etti.wheelair soğutmalı minder

WheelAIR soğutmalı sırt yastığı ilk olarak 2015 yılında Corien Staels tarafından üretildi. 2016 yılında İskoç firması Staels Design tarafından piyasaya sürüldü. WheelAIR, öncelikle tekerlekli sandalye kullanıcısının konforunu geliştirmek için tasarlanmıştır. Üründe kullanılan teknoloji, tekerlekli sandalye üreticilerinin yanı sıra Paralimpik atletlerin katkıları ve görüşleriyle tasarlandı.

WheelAIR Teknolojisinden Neler Bekliyoruz?

Şirketin basın açıklamasında belirtildiği gibi, wheelAIR, daha iyi sıcaklık kontrolü ve azaltılmış ısı için dahili bir fan teknolojisine sahip. Bu, engelli insanlar için anında rahatlık sağlar. Ek olarak, özenle seçilmiş ve tasarlanmış malzemeler kullanıldığı için ekstra destek sağlar.

5 Haziran’da resmi olarak başlatılan deneme dönemi için, wheelAIR geliştiricisi, Edinburg merkezli bir mobilite perakendecisi olan FastAid Products ile birlikte çalışmaya karar verdi. Yeni ortaklıklarının bir parçası olarak FastAID, müşterilerin yeni wheelAIR teknolojisini kendileri için deneyebilecekleri aktif bir hafif tekerlekli sandalye tedarik edecek.

wheel model ci

Bu çalışma, OmniServ’in ilk kez, British havalimanları için yeni bir tekerlekli sandalye teknolojisini tanıtışı ve test edişi değil. Bu yılın başlarında, İngiliz servis sağlayıcısı Londra havaalanındaki erişilebilirlik sorunlarını ele almak için, Londra’daki Heathrow Havalimanı ile de işbirliği yapmıştı.
İki firma, erişilebilirlik konularını ele almak ve hareket engeli olan insanlar için havalimanı kullanımlarını geliştirmeye yönelik yeni bir tekerlekli sandalye olan WHILL Ci  modelini tanıttı.

Omniserv, bu yeni tekerlekli sandalye teknolojisi WheelAir’e ek olarak, kolayca taşınabilen, hafif bir seçenek olan başka bir İngiliz icadı ProMove Sling‘i, hareket edemeyen yolcuları kaldırmak ve transfer etmek için sunmuştur.

>  Tekerlekli Sandalye Kullanıcısı Çocuklar İçin Oda Tasarımı

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search