Tekerlekli Banyo Sandalyeleri

Bedensel engele sahip olan bireylerin hayatını daha kolay hale getirmek için geliştirilen pek çok farklı ürün bulunuyor. Tekerlekli banyo sandalyeleri sayesinde banyo ihtiyacının kolay şekilde karşılanabilmesine olanak sağlanıyor. Banyoda rahat bir şekilde istenilen noktaya konumlandırılabilir yapıya sahip olmaları sayesinde tekerlekli banyo sandalyeleri ile beraber büyük bir kolaylık da sağlanır hale geliyor. Standart tekerlekli sandalyelerden daha farklı tasarlanan yapıları sayesinde tamamen banyo ihtiyacının kolaylaştırılmasına yönelik olarak oluşturulan tasarımlarındaki farkın görülebilmesi de mümkün hale geliyor. Hem kolay hem de pratik olan sandalyeler olarak tasarlanan banyo sandalyeleri, bedensel engelin banyo için bir engel oluşturmasının önüne geçiyor. Banyoda rahat olabilmeyi mümkün kılan özel yapıları sayesinde, tekerlekli banyo sandalyeleri ile banyo deneyimi çok daha farklı hale geliyor.

Banyoda engellerin ortadan kaldırılabilmesine olanak sağlayan tekerlekli banyo sandalyeleri tek tip olacak şekilde tasarlanmıyorlar. Her bedensel engelli bireyin, banyo ihtiyacını rahat halde karşılayabilmesine olanak sağlayacak yapıyla farklı tasarımları bulunduran tekerlekli banyo sandalyeleri sayesinde hem fark yaratan hem de bir o kadar da kolay kullanılabilir durumda olan tasarım sunulmuş oluyor. Tekerlekli banyo sandalyeleri üreticisi konumunda bulunan markaların her biri, ayırt edici özelliklere sahip olan tekerlekli banyo sandalyeleri geliştirme konusunda üstün seçenekleri sunuyor olmalarıyla beraber memnuniyet seviyesi son derece yüksek olan ürünlere erişim sağlanabilmesi de bu şekilde daha kolay hale geliyor.

Bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyeleri, sahip oldukları önem taşıyan özellikleriyle beraber her yaş grubu için de kullanılabilir modellere sahipler. Model açısından mevcut olan benzersiz seçeneklerden her biri banyoda zorlanma yaşanmasının önüne geçen yapıya sahip olması sayesinde benzersiz hale geliyor. Bedensel engelli bireylerin hayatını daha kolay hale getiren tekerlekli banyo sandalyeleri ile beraber pratik bir kullanım olanağı da sağlanıyor. Bedensel engelin bulunduğu nokta fark etmeksizin tamamen konfor düzeyi yüksek modellerin üretiliyor olmasıyla, yeni nesil teknolojiden faydalanılarak daha sağlam ve güvenli kullanıma olanak sağlayan seçenekler de bulunabiliyor. Ergonomik yapıları ve bununla beraber banyoda rahat olabilmeyi sağlayan tekerlekli banyo sandalyeleriyle iyi sonuçlar sağlanabiliyor.

Bedensel Engelliler için Tekerlekli Banyo Sandalyeleri Modelleri

Banyo yapabilmeyi çok daha kolay hale getiren tasarımları sayesinde bedensel engele sahip olan bireyler için en önemli ürünlerden olan tekerlekli banyo sandalyelerinde farklı marka ve modeller bulunuyor olmasıyla beraber, tercih açısından da farklı seçenekler bulunuyor. Tasarımlarına göre sahip oldukları fonksiyonellik, ergonomi ve fiyatları değişkenlik gösteren ürünler bulunuyor. Her markanın özenli bir şekilde tasarladığı ve her bütçeye uygun olarak bulunabilen seçeneklerin içerisinde yer aldığı bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyeleri rahat kullanımı beraberinde getiriyor olmalarıyla son derece büyük bir avantaj da sunuyorlar. Yetişkin ve çocuklar için farklı boyutlarda bulunabilmeleri mümkün hale geliyor.

Golfi 18 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi golfi 18

Golfi 18 Banyo Sandalyesi, bedensel engellilerin kullanımına uygun olarak tasarlanan bir tekerlekli banyo sandalyesidir. Oturma noktası yumuşak malzemeyle kaplı olması sayesinde uzun süre geçse bile rahatlığın korunabilmesine olanak sağlıyor. Oturma bölümünde mevcut olan yumuşaklık sayesinde aynı zamanda kaymadan oturabilmeyi de mümkün kılıyor. Sırt bölgesini saran yaslanma noktasıyla beraber destekleyici bir konforu da beraberinde getiriyor. Yükseklik ayarının kolaylıkla yapılabiliyor olması sayesinde, boya göre gerçekleştirilen ayar banyoda üst sınıf konforu sunuyor. Arka sırt pedi bulunuyor olması sayesinde rahatlık açısından benzersiz bir yapıyı beraberinde getiriyor. Ayaklılıkların çıkarılabiliyor olması da kullanım açısından kolaylık sağlıyor. Ekonomik açıdan mevcut fiyatıyla, özelliklerine göre ideal bir tercih oluyor. Banyonun yanı sıra bedensel engelli bireyler için tuvalet kullanımı için de uygundur. Fiyatı 1.850 TL’den bulunabilir.

Merits C200 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi merits c200

Merits markası tarafından bedensel engelli bireyler için geliştirilen tekerlekli banyo sandalyesi sayesinde, banyo yapabilmek çok daha rahat ve konforlu hale geliyor. Zemini sıkıca kavrayan özelliğiyle beraber üst kısmında yer alan detaylarıyla vücut konforunu sağlayabilmede etkilidir. İçe doğru katlanabilir ayakları bulunuyor olması sayesinde, portatif bir tekerlekli banyo sandalyesidir. Banyoda güvenlikli olarak engelli bireylerin banyo yapabilmelerine olanak sağlayan özelliği ile son derece kullanışlı ve bir o kadar da özel yapıya sahiptir. 1.500 TL ortalama fiyatla satışa sunuluyor.

Leo 271 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi leo 271

Uygun fiyatıyla ve fiyatına oranlı olarak sağladığı yüksek performansla beraber, bedensel engele sahip olanların rahatlığının düşünülerek tasarlandığı bir modeldir. Leo 271 Tekerlekli Banyo Sandalyesi, banyodaki ihtiyaçlar düşünülerek oluşturulmuş ve aynı zamanda rahatlığa odaklıdır. Boyutları orta düzeyde olan bir tekerlekli banyo sandalyesi olması sayesinde, çok yer kaplamayan özelliğiyle her banyo için uygun bir kullanım olanağını beraberinde getirir. 650 TL ortalama fiyat bandıyla satın alınabilir durumda olması sayesinde herkes için tercih edilebilir seviyededir.

>  Tekerlekli Sandalye Merdiven Çıkma Aparatı

Wollex W216 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tuvalet sandalyesi - wollex w216

Tekerlekli sandalye üreticileri arasında ön planda bulunan Wollex markası, sahip olduğu tasarımlarıyla beraber engelli bireylerin hayatını kolaylaştırma konusunda avantajlı çözümler sunar. Wollex markasına sahip olan tekerlekli sandalye modelleri arasından ayrılarak banyo ihtiyacına yönelik olarak tasarlanan bir model olan Wollex W216 Tekerlekli Banyo Sandalyesinin gövdesi çelikten üretilmiştir. Uzun süreli olarak kullanılabilmeye olanak sağlayan sağlam gövdesiyle beraber, farklı kiloda olan bedensel engelli bireylerin rahat şekilde kullanımı açısından avantaj sağlar. Sabit olarak kol ve ayak koyma destekleri bütünleşik olarak bulunuyor olması sayesinde vücudu sabitleyebilen özelliğiyle tekerlekli banyo sandalyeleri içerisinde özel yapıya sahip bir üründür. Açılıp kapanabilir masanın da içerisinde yer aldığı bir tekerlekli sandalye tercihi olarak ön plana çıkıyor olması sayesinde, kullanım açısından farklı tercihler için de tercih edilebilir. Güvenliği her açıdan sağlayabilmek adına Wollex W216 Tekerlekli Banyo Sandalyesi modelinde emniyet kemeri de mevcuttur. 590 TL’lik fiyatıyla beraber satın alınabilir.

Meyra HCDA Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi - meyra hcda

Alman menşeine sahip olan kaliteli tekerlekli banyo sandalyesi olarak satışa sunulan ürünlerden birisi olan Meyra HCDA Tekerlekli Banyo Sandalyesi, bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyesi tercihleri arasındaki en iyi tercihlerden biri olarak ön planda yer alıyor. Kilitlenebilir arka tekerlekleri sayesinde bulunulan noktada sabit olarak durabiliyor olmasıyla beraber aynı zamanda çıkartılabilir sırtlık kısmı var. Kolay temizlenebilen özelliğe sahip olması sayesinde her zaman hijyenik olarak kullanım açısından uygundur. Vinlex döşemenin bulunuyor olması sayesinde, çıkartılabilir sürgüsü büyük kolaylığı beraberinde getirir. Banyo için rahat olduğu gibi klozetin üzerinde kullanılabilir tekerlekli sandalye çeşitidir.

Poylin P618 Tekerlekli Banyo Sandalyesitekerlekli banyo sandalyesi - poylin p618Anti bakteriyel özelliğe sahip olmasıyla beraber her zaman temiz kullanım olanağını beraberinde getiren tekerlekli banyo sandalyesidir. Çıkartılabilir ayaklara sahip olması sayesinde kullanım olanağı oldukça avantajlıdır. Bas-çıkar şeklinde kullanılabilen tekerlekleri mevcuttur. Konfor ve rahatlığı sağlamasıyla bedensel engelli bireyler için banyo ihtiyaçlarının istenildiği gibi tamamlanabilmesinde etkilidir. Kalite, konfor ve ekonomik açıdan benzersiz yapıya sahip olmasıyla memnun kalınabilecek bir üründür. Yaslanma bölümünde yer alan sırt pedi, sırtın rahatlığını sağlayabilmek için özel olarak tasarlanmıştır. 1.750 TL fiyat ortalamasıyla satın alınabilir.

Invacare H253 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi - invacare h253

Dolgulu oturma yerine sahip olmasıyla beraber Invacare üretimi olan H253 modeli, üstün düzeyde rahatlık oranına sahiptir. Şasesi paslanmaz olan tasarımıyla beraber uzun vadeli kullanıma uygun olarak geliştirilen yapısı sayesinde, her zaman kolaylık sağlar. Engelliler için tekerlekli banyo sandalyeleri arasında üstün bir ürün olması sayesinde son derece kolay kullanıma sahiptir. Katlanabilir yapısı sayesinde hem yer değiştirme hem de depolama konusunda fark yaratan yapıdadır. Yükseklik ayarının yapılabiliyor olmasına elverişli bir tekerlekli banyo sandalyesi olarak istenilen yükseklik olacak şekilde yeniden konumlandırılabilir. Ayaklıklarının yapısı sökülebilir ve yana açılabilir olmasıyla çıkarılmak istenildiği durumlarda da avantaj sağlar.

Comfort SL 155 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi - comfort sl 155

Comfort SL 155 Tekerlekli Banyo Sandalyesi, banyoda yaşanabilecek olan tüm sorunları ortadan kaldıran özel yapısı sayesinde kolay bir kullanıma sahiptir. Tekerlek tasarımının büyük olmasıyla beraber, manuel tekerlekli sandalye şeklinde de kullanılabilme açısından uygun durumdadır. Gövdesi tamamen alüminyum malzeme kullanılarak oluşturulduğundan dolayı hafifliği sayesinde yer değiştirmede avantaj sağlar. Toplam ağırlığı 14 KG seviyesindedir. 135 kiloya kadar taşıyabiliyor olması ile herkes için kullanılabilir durumdadır. Poliüretan kullanılarak üretilen tekerleklerinin olması sayesinde kullanıcılar için üstün konforu da beraberinde getirir. Dar banyo girişlerine kolayca girebilir tekerlekli yapısı sayesinde, banyo öncesinde de avantaj oluşturur. 6 tekerlekli yapıya sahip olması bedensel engelli bireyler için fark yaratır. 2.000 TL fiyatıyla satışa sunuluyor.

Herdegen TSD36011 Tekerlekli Banyo Sandalyesi

tekerlekli banyo sandalyesi - Herdegen TSD36011

Herdegen markası tarafından üretilen özel bir tekerlekli banyo sandalyesi olarak satışa sunuluyor olmasıyla beraber fazla kilolu  engelliler için banyoda kolaylık sunar. Su geçirmez şasesi sayesinde belirli bir zaman diliminde değil uzun süreli olarak kullanım açısından uygundur. Oturma bölgesinde yer alan kumaşın da su geçirmez özellikle tasarlanmış olması sayesinde hijyen konusunda istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasını engelleyen yapıya sahiptir. Sandalyeye oturmayı kolaylaştıran destekleyici kolçakları sayesinde kolaylık sağlar. Kaliteli malzeme kullanılarak tasarlanmasıyla beraber her açıdan benzersiz bir desteği sunduğu gibi mikrop barındırma gibi olumsuz özelliklere sahip olmamasıyla ön plana çıkıyr.

Bischoff & Bischoff TS-Aqua Tekerlekli Banyo Sandalyesi

Bischoff TS-Aqua

Bischoff & Bischoff, Alman markalı medikal ürünler üretici markasıdır. Bischoff & Bischoff tarafından bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyesi avantajlı kullanım sağlıyor olduğu gibi bir o kadar da kaliteli olmasıyla ön planda bulunuyor. Aqua modelinde iki farklı tipte ürünü sunan Bischoff & Bischoff, arka tekeri büyük ve arka tekeri küçük olan modelleriyle isteğe bağlı olarak tercih edilebilir durumdadır. Yumuşak oturma bölgesine sahip olmasıyla beraber banyoda rahat hissedebilmeyi beraberinde getiriyor olduğu gibi aynı zamanda vücudu saran yapısı sayesinde profesyonel bir destek sağlayarak kullanıma uygundur.

>  Akülü Tekerlekli Sandalye Aküsü

Flamingo Çocuk Tekerlekli Banyo Sandalyesi

flamingo pediatrik banyo sandalyesi

Bedensel engelli çocukların hem güvenli hem de konforlu şekilde banyo ihtiyaçlarını giderebilmeleri için tasarlanmış olan Flamingo markalı pediatrik tekerlekli banyo sandalyesi, özel yapısıyla eşsizdir. Ayarlanabilir özelliğe sahip olmasıyla beraber aynı zamanda donanımıyla beraber kişiselleştirmeye uygundur. Bedensel engele sahip olan çocukların banyodayken güvende ve konforda hissedebilmelerini mümkün kılıyor olması sayesinde Flamingo çocuk tekerlekli banyo sandalyesi avantajlı bir üründür. Sırt kısmı açılı olacak şekilde derecelendirilebilir olan bir sandalye olması sayesinde istenilen pozisyonda oturabilmeye olanak sağlar. Kilitlenebilir tekerlek teknolojisiyle üretilen bir olması sayesinde transfer işlemi yapılırken de güvenli bir ortamı beraberinde getirir. 4 farklı boyda değişkenlik gösterecek şekilde üretimi gerçekleştirilen bir banyo sandalyesidir.

Engelliler için Tekerlekli Banyo Sandalyeleri Nereden Satın Alınır?

Bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyelerinin alınabilecekleri yerlerde farklı alternatifler bulunabilmesi mümkündür. Medikallerde bulunabilecek olan model alternatifleri oldukça geniş olduğu gibi aynı zamanda internet üzerinden de satın alım yapılabilmesi mümkündür. İnternetten yapılacak olan alışverişlerde tercih edilebilecek güvenilir siteler bulunuyor olduğu gibi markaların bayilik verdiği sitelerden de alışverişin yapılabilmesi mümkündür. Ödeme yöntemleri kredi kartı ve banka kartı olarak mevcut olan siteler üzerinden yapılacak olan alışverişlerde kartların güvenlik önlemlerinin sağlanabilmesi de mümkündür. Özel şifreleme kullanılıyor olması sayesinde güvenliğin de üst düzey olmasıyla beraber herhangi bir problem olmadan alışveriş gerçekleştirilebiliyor. Her ürün için kargo olanağının bulunuyor olduğu gibi kargo süresi de siteye bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. İnternet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde zaman zaman indirimli fiyatların bulunabiliyor olması sayesinde, normal fiyatlardan daha avantajlı fiyat seviyelerinden satın alımın yapılabilmesi mümkündür.

Tekerlekli Banyo Sandalyeleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Tekerlekli banyo sandalyelerinin satın alımı gerçekleştirilmeden önce, yapılacak olan önemli değerlendirmeler sayesinde en uygun banyo sandalyesinin bulunabilmesi mümkün hale gelir. Seçimde öncelikli olarak engelli bireylerin fiziksel durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuklar için ayrı olarak tasarlanan tekerlekli banyo sandalyeleri farklı üretim konseptine sahip oldukları gibi yetişkinler için de farklı üretim konseptine sahiptirler. Yapılacak olan alışverişte fiziksel özelliklerin göz önünde bulundurulması sayesinde sandalyelerin genişliği de ayarlanabilir. Fazla kilolu engelliler için oturma bölgesi standarda oranla daha geniş sandalyelerin satın alınması, daha doğru bir tercih olacaktır. Tekerlekli tuvalet sandalyeleri için banyoların ne kadarlık bir alana sahip olduğu değerine de dikkat edilmelidir. Banyo girişleri dar ise kolaylıkla banyonun kapısından geçebilecek olan sandalyeler tercih edilmelidir. Aksi takdirde girişlerde zorlanmalar yaşanabilir.

Banyo yaparken ve tuvalet ihtiyacı için kullanılacaklarından dolayı, hijyen faktörüne de dikkat edilmelidir. Üzerinde bakteri ve mikropları barındırmamaları engelli bireylerin hijyenini sağlayabilmek adına büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada anti bakteriyel özelliğe sahip olan ürünlerin satın alınması daha avantajlıdır.

Çocuklar için özel tekerlekli banyo sandalyelerinde yükseklik ve boyutlar, yetişkin tekerlekli sandalyelerine göre daha farklıdır. Çocuklar için alınacak olan sandalyelerin her birinde kullanılan teknoloji de farklıdır. Doğru tekerlekli banyo sandalyeleri seçimi sayesinde benzersiz bir banyo deneyiminin yaşanabilmesi kolay hale gelir.

Her üründe olduğu gibi tekerlekli banyo sandalyeleri de yeni satın alındığında markanın belirlediği garantiye bağlı olarak 2 ila 4 yıl arasında değişen garantilere sahiplerdir. 2.el banyo sandalyeleri için garanti bulunabilmesi genellikle mümkün değildir.

Kullanım süreleri üretimin ve kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yukarıda listelenen bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyeleri üst düzey kalite standartlarında tasarlanıyor olmalarıyla beraber, oldukça uzun süreli kullanım ömrüne sahiptir. Mevcut olan garantileriyle beraber kullanımlarında sorun oluşması durumunda yenileriyle değiştirebilme olanakları da vardır. Tekerlekli banyo sandalyelerinde mevcut olan kullanım ömrü doğru kullanımla da yakından ilgilidir. Kullanıma aykırı şekilde hareket edilmesi durumunda ömürleri kısalabilen ve daha kısa süre içerisinde eskiyebilen ürünlere sahip olunabilmesi olasıdır. Özel olarak geliştirilen banyo sandalyelerinde Alman markaları, yapılan incelemeler sonrasında en uzun kullanıma sahip olmalarıyla listenin başında yer alır. Düşük fiyata sahip olan ürünler de uzun süreli kullanıma müsaittir.

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

3 Comments

 • Mumi
  6 sene ago Reply

  Tuvalette klozet üzerine denk gelen banyo sandalyesi arayışı içerisindeyim bulduklarım hep alçak klozetler yüksek kalıyor üstüne çıkmıyor

 • recep
  6 sene ago Reply

  merhaba, tekerlekli banyo sandalyeleri olsun, diğer tekerlekli sandalyeler olsun, devletimizin bu konu da daha çok yardımcı olması gerekiyor sanırım. Fiyatlar dövizin de etkisiyle çok yükselmeye başladı, bana mı öyle geliyor bilemiyorum ancak, zaten zor durumda olan engelli insanlara en azından bu konu da tekerlekli sandalye temini konusunda azami desteği vermeleri gerektiğini düşünüyorum.

 • İbocan
  6 sene ago Reply

  Tekerlekli banyo sandalyesi almak için uzun zamandır araştırma yapıyorum. Bedensel engelliler için tekerlekli banyo sandalyeleri konusunda bir hayli fazla seçenek var. Tekerlekli banyo sandalyesi fiyatları konusunda da güzel bir makale yazarsanız, tekerlekli banyo sandalyeleri konusunda seçim yaparken biz engelliler için çok daha faydalı olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search