Engelliler İçin Kar Kızağı: Kışa Özel Garantili Eğlence

Neredeyse hiçbir şey bembeyaz karlı bir tepenin üzerinden, rüzgarı yüzünüzde hissederek, aşağı kaymak kadar eğlenceli değildir. İşin güzel yanı ise, neredeyse herkesin bunu yapabilecek olması. Tek ihtiyacınız olan bir kızak, karla kaplı bir tepe ve hız tutkusu!

Engelli çocukların tamamı, içten içe eğlenceye oldukça açtır. Kızak kayağının ayakta bile durmayı gerektirmeyen, aksine oturmanızı ya da öylece uzanıvermenizi gerektiren bir aktivite olduğu düşünüldüğünde tekerlekli sandalye kullanıcıları için adeta biçilmiş kaftandır. Nihayetinde, nasıl oturulması gerektiğini bizden daha iyi kim bilebilir ki? Önemli olan nokta güvenli bir kızak bulmakta. Fazladan bir sırt desteği ve iki yanında içinden kayıp düşmenizi engelleyecek çıkıntıları olan düz bir kızak, herkes gibi sizin de işinizi görecektir.

snowcoach nedir

snowcoach

Eğer rüzgarı hissetmek sizin için o kadar da önemli değilse ve kayak yaparken üşümekten çok da zevk alan biri değilseniz, Snowcoach adındaki araçlar tercihiniz olabilir. Bu kızakların sırt desteği, baş dayanağı, üç adet emniyet kemeri ve dolgun koltukları vardır. Dahası tekerlekli sandalye kullanıcısına yardım edecek olan kişi için de oldukça kullanışlıdır keza arka tarafında tutarak itebileceğiniz çıkıntılar bulunmakla birlikte, yokuşu yeniden tırmanırken işinizi muazzam derecede kolaylaştıracak olan araba bağlantı noktaları vardır. Eğer tepeye çıkan bir araç yolu bulunuyorsa, dakikalar içinde kayma işlemini tekrarlayabilirsiniz. Her ne kadar fiyatı görece yüksek olsa da, özellikle kar yağışlı bölgelerde kışı geçiriyorsanız, her gününüzü bu araçlarla eğlenerek geçirebilirsiniz.

Kicksled adıyla da bilinen itmeli kızaklar da diğer bir seçenek olmakla birlikte, neredeyse hiçbir harcama gerektirmezler. Bu kızaklar basit bir şekilde sandalyenin altına monte edilmiş demir kayaklardan oluşmaktadır. Tipik bir sandalyede olduğu gibi, bu kızakların da sırt desteği ve kol desteği bulunur. Bu kızakları ihtiyacınız doğrultusunda istediğiniz gibi modifiye edebileceğiniz için, özellikle engelli kişiler için oldukça kullanışlıdır. Bu kızakları pek çok spor mağazasında bulabileceğiniz gibi, küçük bir uğraşla kendiniz de yapabilirsiniz.

engelliye uygun kızak

arkadan itmeli kar kızağı

Kar Kızağı Sporları

Kızak hokeyi ve bi-skiing ise daha profesyonel ve bir o kadar eğlenceli diğer kış sporlarıdır. Tekerlekli sandalye kullanıcıları için tasarlanmış bu kızaklar üzerinde hokey oynamayı deneyin, bir daha bırakamadığınızı göreceksiniz.

Unutmayın ki kar kızağı ile kaymak oldukça eğlenceli olsa da, bir de işin tepeye yeniden tırmanma kısmı vardır. Yanınızda sizi taşıyabilecek ya da çıkışınıza yardımcı olabilecek güçlü bir insan olduğundan emin olun. Nihayetinde, her aktivite gibi, bu da bir başkasıyla birlikte gerçekleştirildiğinde güzeldir, değil mi?

>  Priya Bhargava Tekerlekli Sandalyeli Miss Hindistan - Klişeleri Yıkan Kadınlar #1

About Author /

Tekerlekli sandalye ve aksesuarları tanıtımlarına, Türkiye'deki ve dünyanın diğer ülkelerindeki tekerlekli sandalye teknolojisi ile ilgili en son çıkan haberlere, tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaşam koşullarını iyileştirecek bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  • Hasan
    7 sene ago Reply

    Biz bu Geçtiğimiz ay Kar yağdığında oğlumla beraber kaydık. Çok eğlendik güzelce giyinip kontrollü bir şekilde kaydıktan sonra hiçbir şey olmuyor. kızaklar için de çok para harcamaya gerek yok mahalledeki Marangozda beraber yaptık

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search